poprzednie wiadomoci

Masz PLan na powrot?
Idzie nowe?
Bakalie budują markę powiatu legionowskiego.
Event kampanii, Niech żyje Natura!
Niech żyje natura!
Wizyta dziennikarzy w Bakaliach.
Bakalie dla Tatrzańskigo Parku Narodowego
Bakalie zaproszone do udziału w Face to Face
Projektujemy dla Filmoteki Narodowej
Projektujemy dla sieci drogerii Rossman
Wesołych Świąt życzą Bakalie
Bakalie na wystawie STGU
Raport Roczny dla Poczty Polskiej
Kręcimy film wizerunkowy dla miasta Pruszków.
Znalezione w archiwum.
Opracowujemy strategię komunikacji wizualnej.
Marki w roli głównej.
Witamy w Nowym Roku!

archiwum

2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

2008-08-25

Bakalie budują markę powiatu legionowskiego.

Na początku kwietnia bieżącego roku, władze powiatu legionowskiego nawiązały współpracę z naszą agencją brandingową Bakalie. Naszym zadaniem było opracowanie strategii komunikacji marketingowej oraz logo i identyfikacji wizualnej powiatu. W chwili obecnej powstała już strategia komunikacji oraz trwają ostatnie prace nad systemem identyfikacji wizualnej.

Strategia komunikacji oraz koncepcja pozycjonowania marki zostały przygotowane w opaciu o analizę otoczenia oraz warsztaty strategiczne przeprowadzone wspólnie z pracownikami administracji powiatu. Unikalne cechy powiatu jakimi chce się on komunikować z odbiorcą to bezpieczeństwo, czyste środowisko, wysoki standard życia mieszkańców. Spójnie z tymi wartościami jest hasło pozycjonujące: „Powiat legionowski - przystań w centrum Mazowsza”.

Logo powiatu również odwołuje się do specyfiki regionu. Bakalie Studio Brandingowe zaproponowało koncepcję identyfikacji wizualnej opartą o kolorystykę i kształty odwołujące się do skojarzeń z przyrodą, zielenią lasów, wodą, ale także aktywnym wypoczynkiem, bezpiecznym i komfortowym życiem.

Dzięki otwartemu podejściu władz powiatu do idei brandingu terytorialnego oraz dzięki aktywnej współpracy, wszystko wskazuje na to że marka zostanie wdrożona w sposób właściwy i spójny z jej strategią.

 

Projekt dla Powiatu Legionowskiego to kolejny projekt, który Bakalie Studio Brandingowe realizuje na zlecenie jednostki terytorialnej. Dotychczas firma przygotowywała strategię komunikacji wizualnej dla Województwa Śląskiego, koncepcję logo, folder promocyjny oraz film wizerunkowy dla Urzędu Miasta Pruszków oraz rebranding marki Tatrzański Park Narodowy.

Powiat Legionowski, powstały 1 stycznia 1999 r. położony jest w centralnej części Niziny Mazowieckiej. Składa się z pięciu gmin: Legionowo, Serock, Jabłonna, Wieliszew, Nieporęt. Od zachodu graniczy z Powiatem Nowodworskim, od wschodu z Wyszkowskim i Wołomińskim, od północy z Pułtuskim, a od południa z Warszawą. Na powierzchni 39278 ha mieszka prawie 100 tys. osób, z czego niemal 50 tys. ludzi w samym Legionowie. Głównym atutem Powiatu jest znajdujący się na jego terenie Zalew Zegrzyński. Jezioro to jest przede wszystkim miejscem wypoczynku.

+48 601 225 291

Mapa strony