poprzednie wiadomoci

Masz PLan na powrot?
Idzie nowe?
Bakalie budują markę powiatu legionowskiego.
Event kampanii, Niech żyje Natura!
Niech żyje natura!
Wizyta dziennikarzy w Bakaliach.
Bakalie dla Tatrzańskigo Parku Narodowego
Bakalie zaproszone do udziału w Face to Face
Projektujemy dla Filmoteki Narodowej
Projektujemy dla sieci drogerii Rossman
Wesołych Świąt życzą Bakalie
Bakalie na wystawie STGU
Raport Roczny dla Poczty Polskiej
Kręcimy film wizerunkowy dla miasta Pruszków.
Znalezione w archiwum.
Opracowujemy strategię komunikacji wizualnej.
Marki w roli głównej.
Witamy w Nowym Roku!

archiwum

2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

2008-12-05

Masz PLan na powrot?

24 listopada w Londynie premier Donald Tusk, podczas spotkania z Polonią, zainaugurował program informacyjny pod hasłem „Masz PLan na powrót?“. Do pracy nad tym projektem rząd zaprosił Bakalie. W ramach dotychczasowej współpracy powstało logo, projekt strony internetowej i poradnika, spot TV i inne formy reklamy (w tym guerilla marketing).
bocian
Program skierowany jest do osób powracających do Polski z emigracji i ma na celu dostarczenie im praktycznych informacji m. in. z dziedziny prawa i administracji. Bakalie Studio Brandingowe opracowało całościowy wizerunek kampanii - oprawę wizualną oraz copywrite. Komunikacja jest prosta i wymowna, bazuje na charakterystycznych dla Polski symbolach. Cały przekaz utrzymany jest kolorystyce biało-czerwonej. Logo akcji – bocian lądujący w gnieździe symbolizuje nie tylko powrót do domu, ale stanowi także nieodłączny element polskiego pejzażu. Zarówno poradnik informacyjny „Powrotnik – nawigacja dla powracających“ , jak i strona internetowa mają formę praktycznych odpowiedzi na pytania, które zostały zadane w wyniku analizy problemów, z jakimi borykają się osoby powracające do Polski z emigracji.

Wkrótce wyemitowany zostanie również spot telewizyjny. Jest to animacja, która ukazuje bociana lecącego z Wielkiej Brytanii do Polski. Ptak symbolizuje powracającego do domu emigranta, który pokonuje nie tylko dystans dzielący go od kraju, ale musi się także zmierzyć z licznymi pytaniami i stawić czoła formalnym problemom. Akcja „Masz Plan na powrót?“ odpowiada na te właśnie pytania i ma pomóc Polonii odnaleźć się w domu.

+48 601 225 291

Mapa strony